Nowa ustawa ,,śmieciowa”


Wprowadzenie nowej ustawy ,, śmieciowej” budziło wiele uwag i pytań o jej celowość i zasadność.Byłem i jestem wśród tych pytających. Nie mniej z tym obowiązkiem musieliśmy się wspólnie zmierzyć. Dziś po problemach wielu gmin i miast, wiem, że zarówno metoda jak i sposób pracy nad jej wprowadzeniem u nas były prawidłowe. Wiemy też, że to dopiero pierwszy etap a konfrontacja z życiem dopiero nastąpi.

Na dzień dzisiejszy wszystko przebiega prawidłowo zgodnie z założeniami i kalendarzem.
Przetarg wygrała firma ,,Elwoz”  z Sierakowic, która już świadczyła nam takie usługi. Zmieściliśmy się też w kosztach, które na ten cel  zaplanowaliśmy. Już obecnie pracownicy firmy odwiedzają nasze gospodarstwa informując o nowych zasadach, roznosząc też worki na selekcję.

Od lipca będzie też można od firmy wydzierżawić lub kupić pojemniki plastikowe.Na stronie internetowej, w naszej gazecie ,, Kurier Czarnej Dąbrówki” ukazał się już harmonogram wywozu śmieci. Jeszcze w czerwcu dostępny będzie w sklepach, u sołtysów folder informacyjny na ten temat. Jego treść udostępniliśmy również na  naszej stronie internetowej.


Całość dokumentacyjnie i finansowo będzie prowadził Zakład Gospodarki Komunalnej. Pan Wesółka, który rozlicza wodę, rozliczy tez śmieci i dodatkowo będzie miał zawsze na stanie zapasowe worki. Na wszelkie szczegółowe, indywidualne pytania odpowiedzi udziela Inspektor Ochrony Środowiska Pan Ulanowski.


Od miesiąca lipca – momentu obowiązywania nowych zasad zapewne powstaną indywidualne problemy, które proszę o przekazywanie do ZGK i do Urzędu Gminy.


Za dotychczasową wyrozumiałość, pytania i współpracę dziękuję wszystkim mieszkańcom.
Przy takiej postawie jak obecnie nie spodziewam się kontrowersji i niespodzianek.

Z poważaniem i pozdrowieniem
Wójt Gminy Jan Klasa


 

Harmonogram wywozu odpadów w Gminie Czarna Dąbrówka

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież